The Boho Hotels

GENEL KOŞULLAR

Yasal Bilgiler

thebohohotels.com – yasal bilgiler

Blue World Turizm

15 Ağustos Bulvarı, Özergin Apt. No . 4 Baykal / GAZİ MAĞUSA

Yetkili Mahkeme : KKTC Magosa Mahkemeleri
Vergi Dairesi : Gazimağusa
Vergi No : 385006717 / 383736
Turizm Seyahat Acentesi İşletme Belgesi : 10GA / 1 Nisan 2020 – 31 Mart 2021
KITSAB Belge No : GA – 328/2017 (http://www.kitsab.org/a-ve-gecici-a-grubu )
E-posta : info@thebohohotels.com
Web sitesi : thebohohotels.com
thebohohotels.com BLUE WORLD TURİZM markasıdır.

Açıklama : Düzenli bir şekilde kontrol edilmesine rağmen eklenen otel içerikleri ve özellikleri ile ilgili thebohohotels.com sorumlu tutulamaz. thebohohotels.com'a eklenen otellerin içeriğinden, özelliklerinden , yıldız sayısından, fiyatlarından ve müsaitliklerinden otellerin kendileri sorumludur. Yasalara veya ahlaka aykırı içerik ile karşılaşmanız durumunda lütfen bize ulaşınız.

Bu sayfada yer alan yasal bilgiler aynı zamanda thebohohotels.com'un sosyal medya kanalları için de geçerlidir.

Şartlar Ve Koşullar

1. Taraflar ve Tanımlar

İşbu Sözleşme’de geçen

a. Thebohohotels.com: Blue World Turizm

b. Üye: www.thebohohotels.com web sitesi / bağlı mobil uygulamalar üzerinden sisteme üye olan kişileri,

c. Kullanıcı: Üye olarak yahut üye olmaksızın Thebohohotels.com’a giriş yapan kişileri,

d. Thebohohotels.com: Thebohohotels.com tarafından yönetilen başta www.thebohohotels.com olmak üzere Thebohohotels.com’ye bağlı tüm mobil uygulamalar ve sosyal medya kanallarını,

e. Tesis: Sunduğu konaklama hizmetlerini Thebohohotels.com aracılığıyla rezervasyona sunan işletmeleri ifade etmektedir.

2. Sözleşmenin Onaylanması

Her Kullanıcı; Üyelik ve Kullanım Koşullarına (“Sözleşme”) uyacağını kabul ve taahhüt ediyor olup bu hükümler, Kullanıcıların Thebohohotels.com’a giriş yapmalarıyla birlikte onaylanmış ve yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

3. Hizmetler

Thebohohotels.com; tesislerin ürün ve hizmetlerini Thebohohotels.com üzerinden ilan edebilmesine imkân sağlıyor olup Kullanıcıların da tesislerden rezervasyon yapmasına aracılık eder ve buna ilişkin sair hizmetleri sunar. Bu kapsamda Thebohohotels.com KKTC Borçlar Kanunu’na göre simsar; Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca ise Aracı Hizmet Sağlayıcı olup rezervasyon işlemi ve konaklama hizmet sözleşmesi, Kullanıcı ve Tesis arasında gerçekleşmektedir.

4. Thebohohotels.com Üyeliği

a. Her Kullanıcı Thebohohotels.com’ye üye olabilmek için e-mail adresi ve şifre girmelidir. Üye, şifresini çeşitli karakterler kullanarak ve yeterli uzunlukta oluşturacak olup belirlediği bu şifreyi üçüncü taraf uygulamalarında kullanmamaya çalışacaktır.

b. Şifre'nin belirlenmesi, değiştirilmesi ve korunması tamamıyla üyenin sorumluluğunda olup Thebohohotels.com; bu hususlardan kaynaklanabilecek problemlerden veya oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

c. Üyelerin tesislere ilişkin Thebohohotels.com vasıtasıyla ileri sürdüğü yorum, düşünce, ifadelerin ve gönderdiği kişisel bilgilerin tüm sorumluluğu üyelere aittir. Üyeler; bu yorumlar sebebiyle Tesis ile oluşabilecek ihtilaflarda Thebohohotels.com’nin taraf olmadığını, Thebohohotels.com’nin bu görüş ve düşünceleri yayımlamakta/yayımlamamakta serbest olduğunu ayrıca bu görüş ve yorumları moderatolar aracılığıyla düzenleme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

d. Üyeler tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, mevzuata / uluslararası anlaşmalara aykırı, politik mesajlar içeren, kişilerin fikri veya sınai mülkiyet haklarını ihlal eden yahut kişilerin/kurumların isimlerini lekeleyici nitelikte kullanıcı adı, fotoğraf ve rumuz kullanmamayı; mesaj veya yorum göndermemeyi kabul ve beyan eder.

e. Üyeler Thebohohotels.com'den izin almaksızın Thebohohotels.com platformlarında herhangi bir mal ya da hizmet satmamayı ya da satılmasına yönelik teklifte bulunmamayı Thebohohotels.com servislerini reklam amacıyla yahut sair ticari amaçlarla kullanmamayı kabul ve beyan eder.

5. Kullanıcıların Hak ve Yükümlülükleri

Kullanıcılar; Thebohohotels.com hizmetlerinden yararlandığı sırada,

a. Thebohohotels.com’ye ilettiği tüm bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgilerin hatalı veya noksan olmasından doğacak her türlü zarardan kendisinin sorumlu olduğunu ve bu hallerde (varsa) Thebohohotels.com üyeliğinin sona erebileceğini;

b. Thebohohotels.com üzerinden yapacağı her türlü işlemden bizzat kendilerinin sorumlu olduğunu;

c. Thebohohotels.com ile paylaştığı bilgilerin Tesis tarafından izinsiz şekilde kullanılmasından, paylaşılmasından veya yayınlanmasından dolayı gelebilecek zararlardan doğrudan Tesisin sorumlu olduğunu;

d. Thebohohotels.com’da yer alan hizmetleri kötüye kullanmayacağını, başkalarına ait kişisel verileri hukuka aykırı şekilde Thebohohotels.com’a ileterek sistemi suiistimal etmeyeceğini ve bu sistemi kullanan diğer kullanıcıların haklarını ihlal eden nitelikte veya zarar veren hiçbir davranışta bulunmayacağını;

e. Tesislerin servis kalitesi ve hizmet düzeyine ilişkin yapılan yorumların ve verilen puanların üyeler tarafından gerçekleştirildiğini, Thebohohotels.com’nin bunlara ilişkin herhangi bir sorumluluğunun ve yönlendirmesinin olmadığını;

f. Thebohohotels.com Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası, Gizlilik Politikası ve Çerez Politikasını okuyup anladığını ve bu politikalara uygun şekilde davranacağını;

g. Gerek ticari gerekse de kişisel verileri ve sitedeki diğer her tür bilgiyi bu Sözleşmenin dışındaki amaçlarla hiçbir şekilde işlememeyi, kopyalamamayı, analiz etmemeyi ve indirmemeyi;

h. Kendilerine bildirilen konaklama ücretini Tesisin Thebohohotels.com içinde ilan ettiği koşullarda ödemek durumunda olduğunu, aksi takdirde rezerve edilen odanın kendilerine teslim edilmeyebileceğini;

i. İşbu sözleşmede belirtilen kullanım amacının dışına çıkmamayı, aksi taktirde Thebohohotels.com’nin Kullanıcıya hizmet vermeyi durdurabileceğini / Kullanıcının üyeliğini sonlandırabileceğini;

j. Thebohohotels.com üzerinden yapılan tüm rezervasyonların kişisel kullanım amaçlı olduğunu, bu hizmetleri 3. kişilere tekrar satış amacıyla satın almadığını;

k. İptal koşulları Thebohohotels.com içinde yer alan her bir Tesis için farklılık gösterebildiğini ve bu sebeple rezervasyon esnasında Tesis tarafından ilan edilen iptal koşullarını dikkatli şekilde okuyup kabul ettiğini;

l. Zaman zaman belirli bir konaklama, ürün veya hizmet için kampanyalı şekilde daha düşük fiyatlar verilebileceğin, Tesis tarafından verilen bu fiyatların, (iptal ve iade hakkının olmaması gibi) belirli kısıtlama ve koşullara tabi olabileceğini ve rezervasyon yapmadan önce ilgili hizmetin rezervasyon koşullarını kontrol etme yükümlülüğünün Kullanıcıya ait olduğunu;

m. Kullanıcı tarafından satın alınan konaklama şekli dışında; Kullanıcı’nın Tesiste satın alacağı ekstra yiyecek, içecek, kişisel harcamalar ve program dışı alınan tüm hizmetlerin bedelinin Kullanıcı tarafından Tesis’e ödeneceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

6. Thebohohotels.com’nin Hak ve Yükümlülükleri

a. Thebohohotels.com; Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 9. maddesi uyarınca “Aracı Hizmet Sağlayıcı” ve KKTC Borçlar Kanunu’nun ilgili maddesi ve devamı kapsamında “Simsar” olup rezerve edilen tesislerdeki hizmetlerin yerine getirilmesinden ve ödemelerin tahsil edilmesinden hiçbir koşul ve şart altında sorumlu değildir.

b. Thebohohotels.com üzerinden rezervasyon yaptıran kullanıcılardan (tesise ödenecek ücret dışında) site kullanım ücreti veya başka bir nam altında herhangi bir ücret alınmayacaktır.

c. Kullanıcının rezervasyonunu gerçekleştirdiği andan itibaren Thebohohotels.com; rezervasyonunun ayrıntılarını tesise iletmekte; Tesis adına Kullanıcıya teyit e-maili göndermek suretiyle Kullanıcı ve Tesis arasında aracı hizmet sağlayıcı sıfatıyla hareket etmektedir.

d. Thebohohotels.com; Tesislere ve Tesislerin imkânlarına ilişkin yalnızca tesisler tarafından girilen bilgileri yayınlıyor olup tesislerce vaat edilen imkânların varlığından ve hizmetlerin kalitesinden kullanıcılara karşı ilgili Tesis sorumludur. Bu sebeple her ne kadar Thebohohotels.com, Tesisler tarafından Thebohohotels.com’a yüklenen bilgilerin sahihliğine ilişkin kendinden beklenen özen ve gayreti gösterse de; Tesislerde sunulan hizmetlere ilişkin verilen eksik / hatalı bilgilendirmelerden Thebohohotels.com değil Tesis sorumlu tutulacaktır.

e. Thebohohotels.com üzerinden satışa sunulan hizmetlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme ve güncelleme yükümlülüğü tesislere aittir.

f. Thebohohotels.com; rezervasyon sürecine ilişkin gerekmesi halinde Kullanıcı’ya her türlü iletişim aracıyla ulaşabilecektir. Thebohohotels.com onay vermeleri halinde Kullanıcıları yeni hizmet veya projelerden, promosyonlardan ve kampanyalardan e-posta, sosyal medya veya SMS kanalları ile haberdar edebilecektir.

g. Thebohohotels.com; Kullanıcıların kendisiyle paylaştığı temel iletişim bilgileriyle kredi kartı bilgisini rezervasyonun yapılabilmesi, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve kullanıcıyla iletişim kurulabilmesi amacıyla tesis ile paylaşılacaktır.

h. Thebohohotels.com; faaliyetlerini Zonline Ticaret Ve Turizm Anonim Şirketi Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası, Gizlilik Politikası ve Çerez Politikasının gerekliliklerine uygun şekilde sürdüreceğini beyan eder.

i. Thebohohotels.com; kullanıcı ve tesis arasında ortaya çıkabilecek her türlü problemden veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir.

j. Tesislerdeki kontenjan durumlarının güncelliğini Thebohohotels.com değil tesis kontrol etmektedir. Bu sebeple Tesis ve odalarının Thebohohotels.com’da teşhir edilmesi; Thebohohotels.com’nin bu tesislerin/odaların rezervasyona müsait şekilde kontenjanı bulunduğunu taahhüt etmesi anlamına gelmiyor olup Tesise ilişkin bilgilerin güncelliğine ilişkin tüm sorumluluk Tesis’e aittir.

k. Thebohohotels.com'da satışa sunulan konaklama tesislerine ilişkin fiyatların, oda özelliklerinin, satış, iptal ve rezervasyon koşullarının, tesisin genel özelliklerinin ve sair hususların belirlenmesi, değiştirilmesi ve güncellenmesi münhasıran Tesis’in inisiyatifindedir. Yukarıda tarif edilen hususlardaki bilgilerde hata oluştuğunun tespit edilmesi halinde Thebohohotels.com; bu hatayı düzeltebilecek ve durumun gerekliliklerine göre müşterinin rezervasyonunu tamamen iptal edebilecektir.

l. Thebohohotels.com; herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilecek veya tamamen durdurabilecek olup Kullanıcılar bu sebeple Thebohohotels.com’den herhangi bir talepte bulunamayacaklardır.

m. Kullanıcıların işbu sözleşmedeki hükümlere aykırı davranması halinde Thebohohotels.com; gerekli müdahalelerde bulunma, kullanıcıları servis dışına çıkarma ve kullanıcıların (varsa) üyeliklerine son verme hakkına sahiptir.

n. Thebohohotels.com; üyelerin servislerden yararlanmaları sırasında Thebohohotels.com ortamında bulunduracakları dosyaların, mesajların, bilgilerin bazılarını veya tamamını hukuka ve Blue World Turizm Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikasına uygun şekilde ve periyotlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Hukuka uygun şekilde yapılan yedekleme ve silme işlemlerinden dolayı Thebohohotels.com sorumlu tutulmayacaktır.

o. Thebohohotels.com; üyelik gerektirmeyen servisleri için zaman içerisinde üyelik talep edebilecek, ilave servisler açabilecek, bazı servisleri kısmen / tamamen değiştirebilecek veya ücretli hale getirebilecektir.

p. Tesisin gerçekten konaklama hizmeti verip vermediğini kontrol etme yükü Thebohohotels.com’ye ait olmayıp bu hususta gerekli sorgu ve araştırmaları yapmak Kullanıcı’nın mükellefiyetindedir. Bu hususta herhangi bir şikayet gelmesi halinde Thebohohotels.com söz konusu iddiayı ivedilikle inceleyecek; Tesis’i Thebohohotels.com sistemi dışına çıkarma ve Tesisle ilgili suç duyurusunda bulunma da dahil olmak üzere gereken önlemleri alacaktır.

7. Ödeme

a. Rezervasyona ilişkin yapılacak ödemenin tahsilâtı doğrudan doğruya Tesise ait olup Kullanıcı ile Thebohohotels.com arasında herhangi bir alışveriş bulunmamaktadır. Kullanıcılar; hatalı yahut fazla bir tahsilat yapılması halinde süresinde kredi kartı kuruluşuna başvurarak ödemenin iptalini (chargeback) isteyebilecektir.

b. Kullanıcılar; yaptıkları rezervasyona ilişkin ödemeleri tesislerin sunduğu opsiyonlara göre kendi imkânlarıyla, Tesis’in banka hesabına havale/EFT yaparak yahut konaklamadan önce Thebohohotels.com üzerindeki sisteme kredi kartı bilgilerini girmek suretiyle gerçekleştirecektir. Kredi kartı bilgisi girmenin zorunlu olduğu durumlarda Thebohohotels.com; kredi kartı bilgilerinin doğruluğunu ve/veya limitinin yeterli olup olmadığını kontrol etmemektedir. Bu şartlara uyulmaması halinde Tesis, Thebohohotels.com üzerinde ilan ettiği iptal koşullarını uygulayabilecektir.

c. Thebohohotels.com sistemine girilen kredi kartı bilgileri tüm güvenlik sertifikalarına sahip bir serverda depolanıyor olup Tesis; yalnızca her türlü log kaydının tutulduğu paneller üzerinden söz konusu kredi kartı bilgilerine erişebilmektedir.

d. Kredi kartı bilgileri (hatalı bilgi, yetersiz bakiye gibi) rezervasyon için gerekli koşulları sağlamıyorsa Tesis, Kullanıcıyı bilgilendirecek olup Kullanıcının bu bildirimi takip eden 24 saat içerisinde Tesise alternatif ödeme yöntemi sunması gerekmektedir. Kullanıcının bunu yapmaması veya yapamaması halinde Tesis’in rezervasyonu iptal etme hakkı doğacaktır.

e. Tesis, erişimine açılan kredi kartı bilgilerinin güvenliğini Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) Veri Güvenliği Standardında açıklanan gerekliliklere ve kriterlere uyarak sağlayacaktır.

f. Kredi kartı bilgilerinin güvenliğinin Tesis tarafından sağlanamamasından doğan tüm zarar taleplerinden Tesis; Kullanıcıya ve Thebohohotels.com’ye karşı sorumludur. Bu kapsamda Tesis, personelinin ihmali veya kastından da sorumlu olacaktır. Kullanıcı, Tesis tarafından gerçekleştirilen (hukuka uygun veya hukuka aykırı) herhangi bir ödeme alma işlemi için Thebohohotels.com’yi sorumlu veya yükümlü tutmayacak, bedelin iadesini Thebohohotels.com’den talep etmeyecektir.

g. Kart bilgilerinin Kullanıcı tarafından Thebohohotels.com sistemine girilmesi halinde hizmet bedeli karşılığı düzenlenmesi gereken fiş/faturaya ilişkin tüm yükümlülükler Tesise aittir.

8. Rezervasyona İlişkin Diğer Hususlar

a. Mesafeli Satış Sözleşmesi

Kullanıcı, rezervasyonu gerçekleştirmesiyle birlikte mesafeli satış sözleşmesinin tarafı olduğunu ve İşbu Sözleşme’deki hükümlerin de ön bilgilendirme formuyla birlikte mesafeli satış sözleşmesinin parçası olduğunu kabul ve beyan eder.

b. Rezervasyonda Değişiklik

Kullanıcılar Tesis tarafından Thebohohotels.com’da belirtilen süreler içerisinde rezervasyonda dilediği değişiklikleri gerçekleştirebilecektir. Bu durumda yeni fiyat üzerinden ayrı bir ücretlendirme yapılacak ve eğer kullanıcıdan tahsis edilen ücretler varsa yeni rezervasyon ücretleriyle mahsup edilecektir. Tesis, Thebohohotels.com üzerinde ilan ettiği değişiklik koşullarına aykırı şekilde ve zamanda yapılan değişiklik bildirimlerini kabul etmeme hakkına haiz olup kullanıcıdan rezervasyon bedelinin tamamını veya bir kısmını talep ve tahsil edebilecektir.

c. Kullanıcının Rezervasyonu İptali

Kullanıcılar Tesis tarafından Thebohohotels.com’da belirtilen süreler ve koşullar çerçevesinde rezervasyonu iptal edebilme hakkına sahiptir. Bu durumda Kullanıcılardan herhangi bir ücret tahsil edilmeyecek, tahsil edilen ücretler de tesis tarafından iade edilecektir. Tesis, Thebohohotels.com üzerinde ilan ettiği iptal koşullarına aykırı şekilde ve zamanda yapılan iptal bildirimlerini kabul etmeme hakkına haiz olup kullanıcıdan rezervasyon bedelinin tamamını veya bir kısmını talep ve tahsil edebilecektir.

d. Rezervasyonun Tesis Tarafından İptal Edilmesi

Kullanıcının Thebohohotels.com üzerinden yaptığı rezervasyonun gerektirdiği (rezervasyon vaktinde tesise gitmeme gibi) koşullara icabet etmemesi halinde Tesis, Thebohohotels.com üzerinde ilan ettiği iptal koşullarını uygulayabilecektir. Tesis; rezervasyonun kullanılmaması veya iptal ücreti alınması durumunda yürürlükteki mevzuata göre ödenmesi gereken vergileri tahsil edebilecektir.

Tesis ayrıca;

• Rezervsyonun kısmen veya tamamen imkansız hale gelmesi;

• Rezervasyon talebinin konaklama tesisine ulaşmadığı;

• Kullanıcı tarafından seçilen tesisin/odanın konaklamaya müsait olmaması;

durumlarında Kullanıcılardan ücret almayacak, aldığı ücreti iade edecektir.

e. Uyuşmazlıklarda Thebohohotels.com’nin Durumu

Thebohohotels.com; bu maddelere ilişkin olarak Kullanıcı ve Tesis arasında doğabilecek anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

9. Fikri ve Sınaî Mülkiyet

a. Kullanıcılar Thebohohotels.com tarafından verilen hizmetlerin ve bunlarla ilişkili yazılımların, markaların, grafiklerin, içeriklerin ve tasarımların üzerindeki her türlü fikri ve sınaî hakkın Thebohohotels.com’ye ait olduğunu; Thebohohotels.com’nin bu metalar üzerindeki haklarını (başta çoğaltma ve başkalarıyla paylaşma faaliyetleri olmak üzere) hiçbir şekilde ihlal etmeyeceğini kabul ve beyan eder. Bu yükümlülüğün ihlal edilmesi halinde Kullanıcılar; Thebohohotels.com’nin uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararı karşılamayı taahhüt etmektedirler.

b. Thebohohotels.com; Thebohohotels.com bünyesinde toplanan data ve verilerin tüm fikri haklarına sahiptir. Bu kapsamda Thebohohotels.com, (kullanıcıların üyelik bilgilerini açıklamadan) anonimleştirilmiş bilgilerle raporlar düzenleyebilir, bu tarz bilgileri veya raporları kendisi kullanabilir veya bu rapor ve/veya istatistikleri iş ortakları/üçüncü kişilerle bedelli veya bedelsiz paylaşabilir.

10. Mücbir Sebepler

Taraflar’dan birinin, sel, deprem, yangın gibi doğal afetler, ayaklanmalar, savaş ve hükümet işlemleri gibi öngörülemeyen bir nedenle bu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini ifa etmesinin engellenmesi veya bu tür bir yükümlülüğünü ifa edememesi mücbir sebep sayılır. Mücbir sebepten etkilenen Taraf’ın ifada bulunamaması mazur görülecek ve ilgili ifa süresi, bu olaydan kaynaklanan gecikme veya ifa edememe süresi kadar uzatılacaktır.

11. Son Hükümler

a. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu Sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise KKTC Kanunları uygulanacaktır. Sözleşme hükümlerinin, uygulanması sırasında çıkacak herhangi bir anlaşmazlıkta KKTC Magosa Mahkemeleri ve KKTC Magosa İcra Daireleri münhasıran yetkilidir.

b. Kullanıcı, işbu sözleşmeden doğabilecek itilaflarda Thebohohotels.com’nin ticari defter ve belgeleriyle bilgisayar kayıtlarının HMK kapsamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil ettiğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

c. Taraflar, Sözleşme hükümlerini okuduklarını, her türlü maddenin kapsam ve sonucundan bilgi sahibi olduklarını, Sözleşmenin genel işlem koşullarını ihtiva ettiğini ileri süremeyeceklerini, Sözleşme hükümlerini aynen yerine getireceklerini kabul ve taahhüt ederler.

d. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün ifa edilemez veya kanun nezdinde geçersiz hale gelmesi durumunda Sözleşme’nin diğer hükümlerinin geçerliliği etkilenmez.

e. Thebohohotels.com, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu Sözleşme’nin uygulamasında değişiklikler yapabilir, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. Değişiklikler yayınlandığı gün itibariyle yürürlüğe girecektir.
KVKK

Kişisel verilerin korunması Thebohohotels.com (Blue World Turizm)" ya da "Şirket" için büyük önem arz eden bir konudur. Thebohohotels.com (Blue World Turizm), bugüne kadar hizmet verdiği alanın hassasiyeti gereğince tüm veri sahiplerinden (kişisel verileri işlenen gerçek kişi/ilgili kişi) elde ettiği kişisel verileri gizli tutmuş ve hiçbir zaman hukuka aykırı olarak üçüncü kişilerle paylaşmamıştır. Thebohohotels.com (Blue World Turizm), herhangi bir yasal düzenleme olmadan önce de kişisel verilerin gizliliğini bir çalışma ilkesi olarak benimsemiş ve çalışanlarına da bu ilke doğrultusunda çalışma talimatları vermiştir.a

Şirket, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) uyum sağlanması için Kanun’un öngördüğü bütün ilkeleri benimsemekte, kişisel verilerin işlenmesi, silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, aktarılması, ilgili kişinin aydınlatılması ve veri güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmektedir. Bu kapsamda düzenlenen işbu KVK Politikası, kişisel verisi işlenen gerçek kişilerin erişimine sunulmaktadır.

1. KVK Politikası’nın Amaç ve Kapsamı

Bu KVK Politikası, kişisel verilerin Thebohohotels.com (Blue World Turizm) tarafından toplanması, kullanımı, paylaşımı, muhafaza edilmesi ve korunması konularını ve bunlar ile ilgili veri sahiplerinin haklarını açıklamaktadır. Bu KVK Politikası;

 • Çalışanların,
 • Çalışan adaylarının,
 • Şirket hissedarlarının,
 • Şirket yetkililerinin,
 • Ziyaretçilerin,
 • İşbirliği içinde olunan kurumların çalışanlarının,
 • Şirketin sunduğu her tür uygulama ve hizmete erişenlerin ve
 • Üçüncü kişilerin

Kanun kapsamındaki kişisel verileri için uygulanmaktadır. Veri sahiplerinden açık rızaları elde edilerek ya da Kanun’da sayılan diğer hukuka uygunluk halleri kapsamında toplanan kişisel veriler, Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un hukuki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, hizmetlerinin gereği gibi sunulması, sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması ve kalite politikasının iyileştirilmesi ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen diğer amaçlarla işlenmektedir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi

2.1. Kişisel Verilerin İşlenmesi İle İlgili Genel İlkeler

 • Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel veri işleme faaliyetlerini gerçekleştirirken Kanun’un 4. maddesinde sıralanan ilkelere riayet etmektedir.
 • Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma: Thebohohotels.com (Blue World Turizm), veri sahibinden ya da üçüncü kişilerden elde ettiği kişisel verilerin kaynağını sorgular ve bunların hukuka uygun ve dürüstlük kuralları çerçevesinde elde edilmesi ile işlenmesine önem verir. Bu çerçevede Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel veri aktardığı üçüncü taraflara kişisel verilerin korunması amacıyla gerekli uyarı ve bildirimleri yapar.
 • Doğru ve gerektiğinde güncel olma: Thebohohotels.com (Blue World Turizm), tüzel kişiliği bünyesinde bulunan bütün verilerin doğru bilgi olmasına, yanlış bilgi içermemesine ve nihayet kişisel verilerde değişiklik olduğu takdirde bunların kendisine iletildiği durumlarda güncellemeye önem verir. Thebohohotels.com (Blue World Turizm); üyeler, müşteriler ya da Şirket ile temas kuran üçüncü kişilerin beyan ettiği kişisel verilerin doğruluğu ve güncelliği hususunda üzerine düşen makul özen ve dikkati göstermektedir.
 • Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme: Thebohohotels.com (Blue World Turizm), meşru ve hukuka uygun olan veri işleme amaçlarını, kişisel veri işleme faaliyetine başlamadan önce belirli ve açık bir biçimde ortaya koymaktadır. Bu şekilde belirlenmiş amaçlar dışında kişisel veriler işlenmemektedir.
 • İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma: Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel veri işleme faaliyetlerini yalnızca işlenme amacı ile sınırlı olarak gerçekleştirmektedir. Belirlenen amaçla ilgili olmayan kişisel veriler Thebohohotels.com (Blue World Turizm) tarafından işlenmez.
 • İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme: Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel verileri mevzuatın öngördüğü veya işlenme amacının gerektirdiği süre kadar muhafaza eder. Buna karşın mevzuatın öngördüğü süre sona erdiğinde yahut işlenme amaçlarının tamamı ortadan kalktığında kişisel verileri siler, yok eder ya da anonimleştirir.

Söz konusu ilkeler; Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un kişisel verileri açık rızaya dayanarak veya Kanun’da öngörülen diğer veri işleme şartlarına uygun bir şekilde işlemiş olup olmadığına bakılmaksızın uygulanır. Bu noktada Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel verileri veri işleme şartlarına ve genel ilkelere uygun şekilde işlemekte olup aydınlatma yükümlülüğünü de yerine getirmektedir.

2.2. Kişisel Verilerin İşlenme Şartları

Thebohohotels.com (Blue World Turizm); kişisel verileri açık rıza ile yahut diğer veri işleme şartlarına uygun olarak sayılan hallerde işlemektedir:

 • Kanunlarda açıkça öngörülmesi.
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.
 • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
 • İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.
 • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

Kanun’a göre kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde, Kanun ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen ilave önlemleri alır.

Özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde Kanun’un 6. maddesinde sıralanan veri işleme şartlarına ve sağlık verileri bakımından 20 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Sağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine riayet edilmektedir. Bu kapsamda özel nitelikli kişisel veriler aşağıdaki hallerde işlenmektedir:

 • Veri sahibinin açık rızasının bulunması
 • Sağlık ve cinsel hayat dışındaki özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinin kanunlarda öngörülmesi.
 • Sağlık ve cinsel hayata ilişkin verilerin kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla sır saklama yükümlülüğü altındaki kişiler tarafından işlenmesi.

2.3. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Thebohohotels.com (Blue World Turizm); çalışan adaylarının, çalışanlarının, müşterilerinin ve Şirket hissedarlarının/yetkililerinin, ziyaretçilerinin ve diğer kişilerin kişisel verilerini Kanun’un 5. ve 6. maddesinde yer alan hukuki sebeplere dayalı olarak işlemektedir. Kişisel verilerin işlenme amaçları, ilgili veri sahibi kategorisine göre aşağıdaki şekilde farklılık arz etmektedir.

Çalışan Adayı Verileri:​ Thebohohotels.com (Blue World Turizm), insan kaynakları politika ve prosedürlerine uygun olarak, çalışan adaylarının Şirket’e iş başvurusunda bulunarak paylaştığı ya da Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un online istihdam platformlarından elde ettiği kişisel verileri adayın pozisyona uygunluğunun değerlendirilmesi, mülakat süreçlerinin yürütülmesi ve süreci olumsuz sonuçlanan adayların ileride ortaya çıkabilecek pozisyonlar için tekrar değerlendirilebilmesi amaçlarıyla işler. Thebohohotels.com (Blue World Turizm), çalışan adaylarından işe başvuru aşamasında herhangi bir özel nitelikli kişisel veri talep etmemektedir. Buna rağmen çalışan adayının açık rızası ile özel nitelikli kişisel verilerini paylaştığı durumlarda, ilgili veriler gerekli ise ilave tedbirler alınarak saklanır; aksi halde imha edilir.

Çalışan Verileri: Thebohohotels.com (Blue World Turizm) çalışanlarının kişisel verileri, İş Kanunu m. 75’den doğan işverenin özlük dosyası hazırlama ve saklama; iş sözleşmesinden doğan hakların tesisi ve borçların yerine getirilmesi, Thebohohotels.com (Blue World Turizm) insan kaynakları politikalarının uygulanması ve geliştirilmesi, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, yan hak ve menfaatlerin planlanması ve icrası, İş Kanunu’ndan doğan denetim yetkisinin kullanılması ve işyeri disiplinin sağlanması, Şirket’in fiziki, hukuki ve ticari güvenliğinin temini ile Şirket’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması amaçlarıyla işlenmektedir.

Müşteri/Kullanıcı Verileri: Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un ana faaliyet alanı, platformunda yer alan konaklama tesislerinde müşterileri tarafından yapılacak rezervasyonlara aracılık etmektir. Müşteri verilerinin temel işlenme amacı bu hizmetin gereği gibi sunulmasıdır. Bu kapsamda; rezervasyon işlemlerinin tamamlanması ve yönetilmesi, web sitesi ve mobil uygulamanın geliştirilerek müşterilere daha kolay ve kaliteli bir hizmet sunulması, talep ve şikayet yönetimi, muhtemel ve/veya mevcut uyuşmazlıkların çözümü, Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un hukuki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi kapsamında çevrimiçi kullanıcı verilerinin işlenmesi ve saklanması, pazarlama, profilleme ve reklam faaliyetlerinin yürütülmesi, Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması amaçlarıyla müşteri kişisel verileri işlenmektedir.

Ziyaretçi Verileri: Thebohohotels.com (Blue World Turizm) bina ve tesislerini ziyaret eden kişilerin kişisel verileri, Şirket fiziki güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik kameraları vasıtasıyla kaydedilir. Kaydedilen görüntüler şifreli olarak güvenli ortamlarda saklanmakta ve … gün sonunda imha edilmektedir. Thebohohotels.com (Blue World Turizm), herhangi bir uyuşmazlık halinde ilgili kişisel verileri işleyebilir ve yasal merciler ile paylaşabilir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), yukarıdaki kategorilerde yer alan veri sahipleri ile tedarikçi, hissedar ve diğer üçüncü kişilerin kişisel verilerini; kurumsal sürdürülebilirlik faaliyetlerinin planlanması ve icrası, iş ortakları veya tedarikçilerle olan ilişkilerin yönetimi, olağan şirket faaliyetlerinin sürdürülmesi, finansal raporlama ve risk yönetimi işlemlerinin icrası/takibi, Şirket hukuk işlerinin icrası/takibi, kurumsal iletişim faaliyetlerinin planlanması ve icrası, kurumsal yönetim faaliyetlerinin icrası, şirketler ve ortaklık hukuku işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Şirket itibarının korunmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi, yatırımcı ilişkilerinin yönetilmesi, yetkili kuruluşlara mevzuattan kaynaklı bilgi verilmesi, Şirket’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması, idari ve adli makamlardan gelen bilgi taleplerinin cevaplandırılması, hukuki süreçler ve mevzuata uyum sağlanması, bilgi ve işlem güvenliği sağlanması ve kötü amaçlı kullanımın önlenmesi gibi amaçlarla işleyebilmektedir.

Bahsi geçen amaçlarla gerçekleştirilen veri işleme faaliyetinin, Kanun kapsamında öngörülen sair veri işleme şartlarından herhangi birini karşılamıyor olması halinde, ilgili veri işleme sürecine ilişkin olarak Thebohohotels.com (Blue World Turizm) tarafından veri sahibinden açık rıza temin edilmektedir.

2.4. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel verileri Sözleşmeler, dijital ortam, çağrı merkezi, idari ve adli makamlardan gelen tebligatlar ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak, Kanun’da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda toplamaktadır. Söz konusu kişisel veriler, temel olarak işbu KVK Politikası kapsamında sözleşmenin kurulması ve veri sahiplerine hizmet sağlanması amacıyla işlenmektedir.

Bu kapsamda Thebohohotels.com (Blue World Turizm) hizmetlerinden faydalanıldığında, Thebohohotels.com (Blue World Turizm) ile (satın alım, aracılık, çalışma vb) hukuki bir ilişki kurulduğunda, üye hesabı oluşturulduğunda, üye olmaksızın hizmet alımı gerçekleştiğinde veya hizmetler ile ilgili olarak Thebohohotels.com (Blue World Turizm) ile (canlı destek, e-posta vb yollarla) iletişime geçildiğinde, kişisel veriler elde edilmektedir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm) kullanıcıları/müşterileri tarafından bir başkasının kişisel verilerinin paylaşılması halinde, veri sahibinin kişisel verilerinin Thebohohotels.com (Blue World Turizm) ile paylaşıldığı konusunda bilgilendirmesi ve gerekli hallerde rızasının alınmasının sorumluluğu ilgili kullanıcıya/müşteriye aittir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), gerek iş ortakları gerekse çözüm ortaklarından kişisel veri elde ederken hukuka uygun davranmayı ilke edinir. İş ortakları ve çözüm ortaklarından veri gizliliği taahhüdü ile ve ancak hizmetin gerektirdiği kadar veri toplanmakta ve bu noktada veri güvenliğinin sağlanmasına ilişkin tedbirler alınmaktadır.

2.5. Kişisel Verilerin Aktarılması

Thebohohotels.com (Blue World Turizm) kişisel verileri yalnızca işbu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır. Bu kapsamda Şirket, topladığı kişisel verileri aşağıda belirtilen kişi ve kurumlara belirli amaçlarla aktarabilecektir:

 • İş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak Şirket’in iş ortaklarına,
 • Şirket’in tedarikçiden dış kaynaklı olarak temin ettiği ve Şirket’in ticari faaliyetlerini yerine getirmek için gerekli hizmetlerin Şirket’e sunulmasını sağlamak amacıyla sınırlı olarak Şirket’in tedarikçilerine,
 • Şirket’in müşterilerine
 • Şirket’in çözüm ortaklarına,

Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un kişisel verileri paylaşmasının amacı, hizmetlere erişim sağlamak, yasal yükümlülüklere uymak, veri sahibi ile akdetmiş olduğu sözleşmenin uygulanmasını sağlamak, alış ve satış işlemlerini gerçekleştirmek veya hizmetler ile ilgili hileli veya yasadışı faaliyetleri engellemek ve tespit etmektir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), veri paylaşım faaliyetlerinde hukuka uygun davranmayı ilke edinir. Kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişiler ile ancak hizmetin gerektirdiği ölçüde veri paylaşılmaktadır. Bu taraflar mutlaka veri güvenliğine ilişkin tedbirleri almaya zorlanmaktadır.

Kişisel veriler ayrıca; üyenin ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda alışveriş tercih, beğeni ve alışkanlıkları doğrultusunda kendisine tanıtım, reklam yapılabilmesi, fayda ve fırsat sunulabilmesi amacıyla ilgili çözüm ortakları ile paylaşılabilecektir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm); müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının artırılması amacıyla, üye/müşteriye ait anonim verileri pazar araştırması yapacak şirketlerle paylaşılabilecektir.

Yukarıda belirtilen yurt içi ve yurt dışı aktarıma konu kişisel veriler, veri güvenliğini sağlayacak teknik tedbirlerin yanı sıra; veri aktarım sözleşmelerde yer verilen hükümler sayesinde hukuki açıdan da korunmaktadır.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), işlediği kişisel verileri; yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmek amacıyla (suçla mücadele, devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi ve benzeri ancak bununla sınırlı olmamak üzere Şirket’in yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

2.6. Kişisel Verilerin Saklanması Ve İmhası

Kanun uyarınca kişisel veriler, doğru ve güncel tutulmakta, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmektedir. Bu süre her kişisel veri kategorisi için ayrı olarak belirlenmekte olup bu sürenin geçmesinden sonra ise ilgili kişisel veriler Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik uyarınca belirlenen periyodik imha sürelerinin sonunda silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.

Kişisel verilerin silinmesi, kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin başka verilerle eşleştirilse dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini ifade etmektedir.

Bu kapsamda Thebohohotels.com (Blue World Turizm) gerekli periyodik imha sürelerini belirlemiş ve veri imha politikası oluşturmuştur. Şirket kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi ve anonim hale getirilmesiyle ilgili yapılan bütün işlemleri kayıt altına alır ve söz konusu kayıtları, diğer hukuki yükümlülükler hariç olmak üzere en az üç yıl süreyle saklar.

Veri sahibi, Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’a başvurarak kendisine ait kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini talep ettiğinde Thebohohotels.com (Blue World Turizm);

 1. Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmışsa talebe konu kişisel verileri siler, yok eder veya anonim hale getirir. Veri sahibinin talebini en geç otuz gün içinde sonuçlandırır ve veri sahibine bilgi verir.
 2. Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmış ve talebe konu olan kişisel veriler üçüncü kişilere aktarılmışsa bu durumu ilgili üçüncü kişiye bildirir; üçüncü kişi nezdinde gerekli işlemlerin yapılmasını temin eder.
 3. Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmamışsa, bu talebi Kanun’un 13 üncü maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca gerekçesini açıklayarak reddedebilir ve ret cevabını veri sahibine en geç otuz gün içinde yazılı olarak ya da elektronik ortamda bildirir.

3. Kişisel Verilerin Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Alınan Teknik ve İdari Tedbirler

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel verilerin hukuka uygun işlenmesini sağlamak için, teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre teknik ve idari tedbirler almaktadır. Kişisel verilerin korunması için alınan teknik ve idari tedbirler, özel nitelikli kişisel veriler bakımından özenle ve ilave tedbirlerle uygulanmakta ve Thebohohotels.com (Blue World Turizm) bünyesinde gerekli denetimler periyodik olarak en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), kişisel verilerin yalnızca bu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar kapsamında işlenmesini sağlamak ve kötü niyetli olarak kullanılması, kişisel verilere yetkisiz şekilde erişilmesi, paylaşılması, yok edilmesi veya değiştirilmesi gibi riskleri azaltmak için uygun her türlü güvenlik tedbirini almış bulunmaktadır. Bu güvenlik tedbirleri kişisel verilerin yeterli düzeyde veri koruması sağlamayabilecek ülkelere aktarımı gibi konularda alınan sair önlemleri de kapsamaktadır.

Kişisel veriler gizlidir ve Thebohohotels.com (Blue World Turizm) bu gizliliğe riayet etmektedir. Kişisel verilere ancak Thebohohotels.com (Blue World Turizm) içinde yetki verilmiş kişiler ulaşabilir. Bu çerçevede yazılımların standartlara uygun olması, üçüncü partilerin özenle seçilmesi ve şirket içinde de veri koruma politikasına riayet edilmesi sağlanmaktadır.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm) veri güvenliği sağlamak için aldığı teknik ve idari tedbirler kapsamında;

 • Çalışanlarına yönelik kişisel verilerin korunması konusunda düzenli eğitimler ve farkındalık çalışmaları düzenlemektedir.
 • Şirket kişisel veri işleme envanterine dayalı olarak politikalar oluşturmakta ve politikaların uygulanması için gerekli süreçleri kurgulamaktadır.
 • Şirket kişisel verilerin korunması hukuku kapsamındaki risklerini tespit etmekte ve risklerin bertaraf edilmesine yönelik çalışmaları özenle yürütmektedir. Bu kapsamda aktif aydınlatma ve açık rıza kanallarını yaratmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması hukukuna ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmesi için şirket içi periyodik denetimler gerçekleştirmektedir.
 • Güncellenen mevzuata uyum konusunda sürekli olarak hukuki danışmanlık hizmeti temin etmektedir.
 • Özel nitelikli kişisel verilerin korunması için ayrı bir politika oluşturmakta ve Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen ilave tedbirleri uygulamaktadır.
 • Veri işleyenler ile ilişkilerin yönetilmesi konusunda gerekli veri paylaşım sözleşmesi vb. tedbirleri uygulamaktadır.
 • Güvenlik duvarları ve Güvenli Soket Katmanı (SSL) şifrelemesi gibi genel kabul görmüş güvenlik teknolojisi standartlarını kullanmaktadır.
 • Web sitesi, mobil uygulama ve mobil sitesi aracılığıyla Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’a kişisel veriler gönderilirken, bu veriler SSL kullanılarak aktarılmaktadır.
 • Virüs koruma sistemleri, güvenli veri tabanları, sunucular, firewall'lar (güvenlik yazılımları) kullanmaktadır.
 • Elektronik posta bilgilerinin şifrelenmesi dahil, güncel teknolojik gelişmeler ışığında kişisel verileri korumak için mevcut bilgi ve veri değerlerinin ve risk durumunun analizini yapılarak en geniş ve uygun önleyici güvenlik önlemleri almaktadır.
 • Kişisel verilerin saklanacağı veri tabanlarının güvenliğini sağlamak için güvenli teknik altyapıyı oluşturmaktadır.
 • Alınan teknik tedbirlerin ve denetim süreçlerinin raporlanmasına ilişkin prosedürleri belirlemektedir.
 • Kişisel verilerin korunmasına ilişkin sair idari tedbirleri almaktadır.
 • Güvenliğe ilişkin önlemler, periyodik olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Thebohohotels.com (Blue World Turizm) tarafından işletilen platformlara veya Thebohohotels.com (Blue World Turizm) sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda Thebohohotels.com (Blue World Turizm), söz konusu ihlali gidermek için derhal harekete geçer ve ilgilinin zararını en aza indirir. Thebohohotels.com (Blue World Turizm) bu durumu derhal veri sahiplerine ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

4. Veri Sahipleri’nin Kişisel Verileri Üzerindeki Hakları

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre, herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu bağlamda Veri Sahibi’nin kişisel verileri üzerindeki hakları aşağıda şekildedir:

 • Kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Kişisel verilerinin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İşbu silme, yok etme veya düzeltme işlemlerinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle veri sahibinin aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Veri sahiplerinin yukarıda sayılan haklarına ilişkin taleplerini Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’a iletmesi durumunda Thebohohotels.com (Blue World Turizm), işbu talebi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde Thebohohotels.com (Blue World Turizm), Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilecektir.

Veri sahibi, yukarıda belirtilen hakları kapsamında taleplerini, yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da veri sahibi tarafından Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’a daha önce bildirilen ve Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’un sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla iletebilir. 

Yapılan başvuruda;

 1. Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,
 2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,
 3. Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,
 4. Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,
 5. Talep konusu

bulunması ve konuya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi zorunludur. Başvurular ancak Türkçe olması halinde değerlendirmeye alınacaktır. Kişisel veri sahipleri adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır

5. KVK Politikası’nda Yapılacak Değişiklikler

Thebohohotels.com (Blue World Turizm), işbu KVK Politikası’nda her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni KVK Politikası’nın yayınlandığı gün geçerlilik kazanır. İşbu KVK Politikası’ndaki değişikliklerden haberdar olunması için, veri sahiplerine gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

6. İLETİŞİM

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası ile ilgili soru ve taleplerinizi kvkk@thebohohotels.com (Blue World Turizm) adresinden Thebohohotels.com (Blue World Turizm)’a iletebilirsiniz.

Rezervasyon Sözleşmesi

1. Sözleşmenin Onaylanması

THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) üyesi olmak için, önce kayıt formumuzu doldurmanız ve THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) üyelik sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir.

Bunun için site kullanma koşullarını kabul ediyorum seçeneğini seçmeniz halinde aşağıda yazılı koşulları kabul etmiş olursunuz.

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da REZERVASYON YAPTIĞI andan itibaren THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir.

2. Hizmetlerin Tanımı

THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) sözleşmeyi onaylayan üyelerine internet ortamından otel odası rezervasyonu yapabilme imkani sunar.

3. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) Üyelik Sistemi

 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) üyesi kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.
 • "Kullanıcı adı" üyeye özeldir ve aynı "kullanıcı adı" iki farklı üyeye verilmez.
 • "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM), şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu degildir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) kullanıcıyı yararlanabildiği promosyonlardan e-posta yolu ile haberdar edebilir. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) kullanıcı bilgisini kesinlikle üçüncü parti şirketlerle paylaşmaz – telefon numarası ve E-Mail adresini rezervasyon talebinin daha çabuk ve doğru teslimi ile ilgili olarak konaklama tesisi ile paylaşılabilir. Ancak üçüncü parti şirketler adına e-posta gönderimi yapmaz.
 • Kullanıcının THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kullanıcı adını ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)a "login" olmak şeklinde tanımlanmıştır.

4. Üyenin Yükümlülükleri

 • Üye THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) sitesinin servislerinden yararlanırken,
 • Kayıt formunda yer alan kendisine ait bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli oldugu durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından (şifre unutma dahil) doğacak aksaklık ve zararlardan sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) tarafından verilen hizmet, servis ve yazılımların telif hakkının THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) a ait olduğunu, bu yazılımları hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtmayacağını,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)hizmet, servis ve yazılımlarını kullandığında ileri sürdügü şahsi fikir, düşünce, ifade, THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)ortamına eklediği dosyaların, gönderdiği isteklerin ve kişilik bilgilerinin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un bu dosyalardan dolayı hiçbir sekilde sorumlu tutulamayacağını,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)tarafından sağlanan hizmetlerde 18 yaşından büyüklere ait resim ve bilgilerin yer alabileceğini bu sebeple THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un sorumlu olmayacağını,
 • Sitenin kullanımı sırasında kaybolacak ve/veya eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi mesaj ve dosyalardan THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) un sorumlu olacağını,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) adresinde sunulan hizmetlere THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)tarafından belirlenen şekil dışında ve yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılımı hiçbir şekilde değistirmemeyi, değistirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve sözü geçen maddelere uymadığı durumlarda THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) un uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödemeyi,
 • Üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından, dolayı gelebilecek zararlardan ötürü THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un sorumlu olmayacağını,
 • Tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına, KKTC Yasalarına, Uluslararası anlaşmalara aykırı mesajlar göndermemeyi,
 • Ortama eklenecek yazışma, konu başlıkları, rumuzları genel ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun olmasını,
 • Diğer kullanıcıları taciz ve tehdit etmemeyi,
 • Diger kullanıcıların site kullanımını etkileyecek şekilde davranmamayı,
 • Kişi ya da kurumların isimlerini lekeleyici, çiğneyici, ahlaka aykırı, yakışıksız ya da kanun dışı materyal ya da bilgiler yayımlamamayı, basmamayı, dağıtmamayı, site içinde yayımlanan anketlere içeriden veya dışarıdan müdahil olmamayı,
 • Reklam yapmamayı, herhangi bir mal ya da hizmet satmamayı ya da satılmasına yönelik teklifte bulunmamayı, site hakkında anket, yarışma ya da zincir mektup faaliyetlerinde bulunmamayı,
 • Diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek bilgi veya programlar göndermemeyi,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) servisleri kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamı ile kullanıcının rızası dahilinde olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) dan tazminat talep etmemeyi,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)dan izin almadan THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) servislerini olumlu veya olumsuz ticari ya da reklam amacıyla kullanmamayı,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un, dilediği zaman veya sürekli olarak tüm sistemi izleyebileceğini,
 • Kurallara aykırı davrandığı takdirde THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkina sahip olduğunu,
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un, kendi sistemini ticari amaçla kullanabileceğini,
 • Kanunlara göre postalanması yasak olan bilgileri postalamamayı ve zincir posta(chain mail), yazılım virüsü (vb.) gibi gönderilme yetkisi olmayan postaları dağıtmamayı,
 • Başkalarına ait olan kişisel bilgileri kayıt etmemeyi, kötüye kullanmamayı,
 • Üye kullanıcı adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu,
 • Müşteri, rezervasyon işlemleri sırasında veya daha öncesinde kendilerine bildirilmiş olan konaklama ücretini bizzat rezervasyon yaptığı konaklama tesisinin site içinde ilan ettiği koşullarda ödemek durumunda olduğunu, aksi takdirde odanın kendilerine teslim edilmeyebileceğini,
 • Müşterinin thebohohotels.com (BLUE WORLD TURİZM) adresinden yaptığı rezervasyonu iptal etmek istemesi halinde bizzat rezervasyon yaptığı konaklama tesisinin site içinde ilan ettiği İPTAL koşullarına uygun hareket etmeyi aksi halde konaklama tesisinin İPTAL koşulları dışında yapılan IPTAL bildirimlerini kabul etmeyerek müşteriden rezervasyon bedelinin tamamını veya bir kısmını talep ve tahsil edebileceğini,
 • Üye kullanıcı tarafından yapılan rezervasyon başka şahıs tarafından kullanılacak ise, konaklayan kişi Sanal Merkez adına konaklanacak odayı kendisine teslim eden kişiye "rezervasyonu kendisi adına yapan kişiyi tanıdığına dair" ibraz edebileceği belgeyi imzalamak zorunda olduğunu, belge imzalanmadığı takdirde ayrılmış odanın kendisine kullandırılmayabileceğini ve dolayısı ile rezervasyonun gerçekleşmemiş sayılmakla birlikte, iptal koşullarına uyulmadığı gerekçesi ile rezervasyon bedelinin tamamını veya bir kısmının rezervasyonu yapan üyeden talep ve tahsil edebileceğini,kabul ve taahhüt etmiştir.

 

 

5. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) a Kullanıcılar Tarafından Verilen Yetkiler

 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.
 • Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) un üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.
 • Kullanıcı adı ve şifresi THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) tarafından müşteriye sunulacak başvuru alanlarının doldurulmasından sonra görüntülenecek ve onaylanacaktır. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM), tüm alanları doldurmuş olan müşterilerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan müşterilerin yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da şifrelerini kullanmalarını kendisine uygun gördüğü durumlarda süresiz olarak engelleyebilir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM), rezervasyonun zamanında, güvenli ve hatasız olarak konaklanacak tesise iletildiğini taahhüt eder. Ancak yapılan rezervasyonunun kullanımından ve/veya elde edilen sonuçlarının doğru ve güvenilir olduğunu, oda ve hizmet kalitesinin beklentilere cevap vereceğini taahhüt etmemektedir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)üyelerin servislerden yararlanmaları sırasında ortamda bulunduracakları dosyaların, mesajların, bilgilerin bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyotlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Yedekleme ve silme işlemlerinden dolayı THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) sorumlu tutulmayacaktır.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve bu mülkiyetten dogan telif ve tasarruf haklarına sahiptir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un satışları, kendi bünyesinde bulundurduğu firmaların tesislerinde bulunan o anki mevcudiyeti ve kullandırma sayısı ile sınırlıdır. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) ilgili konaklama tesislerinde bulunmayan odalar için rezervasyon talebi almayabilir. Konaklama tesisi ve odalarının internet sitesinde teşhir edilmesi THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)tarafından bu odaların stokta ve satış ve rezervasyona açık kontenjanı bulunduğu anlamında olmadığı gibi, bu otel odalarına kesin rezervasyon alınabileceğini taahhüt etmez.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)üyelerinin ürettiği ve yayınlanmak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği (örneğin panoya eklediği mesaj, şiir, haber, anket, dosya gibi) bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin yayınlanma ve/veya site içerisinde veya THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) tarafından uygun görülecek başka bir adrese taşıma ve yayınlama haklarına sahiptir. Yayınlanan bu bilgilerin başka kullanıcılar tarafından kopyalanması ve/veya yayınlanması ihtimal dâhilindedir. Bu hallerde üye, THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)dan hiçbir telif ücreti, tazminat vb. talep etmeyecektir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)da satışa sunulan konaklama tesisi fiyatlarının, oda özelliklerinin, satış, iptal ve rezervasyon koşullarının, tesisin genel özelliklerinin, vb. sair hususların değiştirilmesi, münhasiran konaklama tesislerinin inisiyatifindedir. Bu bilgilerin güncelliğinden, değiştirilmesinden, doğruluğundan, THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)sitesinde sanal oda bulunduran konaklama tesisi işletmelerine aittir. Fiyatlarda ve yukarıda tarif edilen hususlardaki bilgilerde hata oluştuğu takdirde THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)bu hatayı düzeltecek veya telafi edecek şekilde hizmeti üstlenebilir veya müşterinin rezervasyonunu tamamen iptal edebilir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) , üyenin başka web-sitelerine geçisini sağlayabilir. Bu taktirde üye geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un sorumlu olmadığını kabul eder.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) , ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla bu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.
 • THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir.

6. Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlaması:

Bireysel müşteriler yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, alışverişin tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder. Kurumsal müsteriler ise ticari olarak siteyi kullanabilecekleri gibi, kendi kurumlarindaki çalisanlar için de kullanabilirler. Ticari amaçla kullananlar için taraflar arasında ayrıca ve yazılı surette bir sözleşme yapılmamış ise bu işletmelerin yaptığı satışlara komisyon ödemesi yapılmaz. Ticari amaçla satış yapacak firmaların Seyahat Acentesi Isletme Belgesine sahip olmaları aranır. Kurumsal firmalarin kendi personeli için yapacağı rezervasyonlar için ayrıca yazılı bir sözleşme yapılmamış ise komisyon ödenmez.

THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) sitesini kullanmak sureti ile konaklama tesislerinde rezervasyon yapanlardan, site kullanım ücreti veya başka bir nam altında ücret alınmaz.

7. Ücret, Ödeme, Fatura, Komisyon ve Vergilendirme:

Bu sözleşme kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)şirketinin sorumluluğu dışındadır ve aynen taraflar arasındaki sözleşmeye yansıtılır.

Rezervasyona dair ödeme doğrudan doğruya otele yapıldığından site kullanıcısı müşteri ile THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) arasında ticari bir alışveriş olmaz.

Müşteri ödemeyi, rezervasyonu yaptığı konaklama tesisine yapar ve adına düzenlenecek faturayı doğrudan doğruya konaklama tesisinden talep eder ve teslim alır.

 

8. Rezervasyon Yapılan Odanın Kullanımı

Müşteri THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) sistemini kullanarak yaptığı rezervasyona icabet etmediği taktirde, konaklama tesisinin rezervasyon anında ilan ettiği IPTAL koşulları müşteriye tatbik edilir. Bu durum çerçevesinde müşteri doğacak kanuni borçlarını ve yükümlülüklerini gerek THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) a gerekse konaklama tesisine karşı kabul etmek ve yerine getirmek durumundadır.

9. Rezervasyon İptali

İptal koşulları THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)adresi içinde yer alan her bir firma için farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle rezervasyon esnasında konaklama tesisi tarafından ilan edilmekte olan IPTAL kosulları kullanıcı müşteri tarafından okunup kabul edilmiştir.

Bununla birlikte; online kredi karti ile ödemesi yapılmış rezervasyonların bir kısmında geçerli olmak ve aşağıdaki koşullar ile sınırlı olmak üzere ücret iadesi, kredi kartının ödemesinin durdurulması aşağıdaki şartların varlığı halinde konaklama tesisi tarafından doğrudan müşteriye yapılabilir. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) böyle bir durumda tarafların doğrudan iletişim adres ve bilgilerini talep halinde taraflara verecektir.

 • Rezervasyon talebinin konaklama tesisine ulaşmadığı, iletilmiş olup da konaklama tesisi tarafından rezervasyon talebinin kabul edilemeyeceğinin açıkça bildirilmiş olması, otelin veya oda durumunun müsait olmaması, müşteri tarafından usule uygun cezasız rezervasyon iptali yapılmış olması, konaklama tesisi tarafından iptal işlemini onaylamış olması, durumunda;
 • REZERVASYONUN kısmen ya da tamamen imkansız hale geldiğinin konaklama tesisi tarafından bildirilmesi,
 • Konaklama tesisine REZERVASYON bilgilerinin ulaştırılamaması nedeniyle yapılan iptal durumunda;
 • REZERVASYON yapılan konaklama tesisinin hizmet ve kalitesinden memnun kalınmaması, tesisin tanıtım bilgileri ile uyumsuzluk hali nedeni ile konaklama tesisine giriş yapmadan, görerek kapıdan yapılan ve tesis tarafından kabul edilen IPTALLERDE

Online kredi kartı ve bunun dışındaki ödeme vasıtaları ile ödemesi yapılmış rezervasyon iptallerinde, ücret iadesi, THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)’un bünyesinde bulundurduğu konaklama tesisleri tarafından yapılır. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM), konaklama tesisleri ile müşteri arasında ücret iadesi koşullarına ilişkin olarak doğabilecek anlaşmazlıklarda taraf değildir. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)sistemde yapılan rezervasyon ile ilgili kayıt ve bilgileri talep halinde ilgililerine mevcut hali ile verir. Bunların sistemden silinmesinden, yedeklenmesinden THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) un sorumluluğu yoktur.

10. THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM) Kayıtlarının Geçerliliği, Kesin Delil Olma Özelliği

Üye bu sözleşmeden doğabilecek itilaflarda THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)un defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofis, ve bilgisayar kayıtlarının ilgili kanun maddeleri  anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasir delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, belirten THEBOHOHOTELS.COM (BLUE WORLD TURİZM)kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

11. Uygulanacak Hükümler

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise K.K.T.C. Kanunları ve/veya Uluslararası kanunlar uygulanacaktır.

12. Yetkili Mahkeme ve Icra Daireleri ve Yürürlük

Iş bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde GaziMağosa Mahkemeleri ile Icra Müdürlükleri yetkili olacaktır. Kullanıcı kayıt formunu doldurduktan, sistem kullanım koşullarını site üzerinde üye olurken okuyup kabul etmesi ile birlikte sistemi kullanarak hizmet aldıktan ya da REZERVASYON yapması ile isbu sözleşme taraflar arasında herhangi bir süreye tabi olmaksızın yürürlüğe girer.