The Boho Hotels

SORULAR

1 - Koronavirüs tedbirleri alan oteller var mı? Ne tür tedbirler alınmış?

Evet, thebohohotels.com'da birçok Koronavirüs Tedbiri Almış Oteller bulunmaktadır.
Otellerin Aldığı Tedbirler:
Açık büfe uygulaması yapılması halinde açık büfenin misafir tarafına misafir erişimini engelleyecek şekilde pleksiglas veya benzeri bariyer yapılır, servis ise mutfak personeli tarafından sunulur.
Bağışıklık Sistemini Destekleyici Gıda ve İçecek Depo ve Gıda Güvenliği Denetimi Dezenfeksiyon halılar ve el dezenfeksiyon imkânı.
En az 12-24-48-72 Saat Boş Bırakılmış Odalar.
Genel kullanım alanlarının ve genel müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, ayrıca geniş genel kullanım alanlarının farklı yerlerinde el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulur.
Güvenli Turizm Sertifikası çerçevesinde hizmet verilir.
Havalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır.
Havuz suyunun, havuz ve plaj çevresinin temizliği ve hijyeni azami ölçüde sağlanır. Klor seviyesi açık havuzlarda 1-3 ppm, kapalı havuzlarda 1-1,5 ppm arasında tutulur. Periyodik ölçümlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur.
Misafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı bilgilendirme yapılır.
Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.
Müşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir.
Ozon ve ULV Makineleri Ile Dezenfektasyon Periyodik Açık Alan Dezenfektasyonu Periyodik Kapalı Alan Dezenfektasyonu Personel girişinde termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları, dezenfeksiyon paspasları ve el dezenfeksiyonu veya antiseptiği bulundurulur.
Personel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır.
Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılır.
Sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınır, işaretlemeler yapılır ve plana uygun kapasiteden fazla misafir kabul edilmez.
Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur.
Tekstil Ürünleri 60 Derece Sıcaklıkta Yıkanır.
Termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları.
Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılır.
Tesisin tamamında (barlar, snack, barlar, dâhil) servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır.
Tüm Personele Koronavirüs Eğitimi verilir.
 

2 - Rezervasyonumu iptal etmem veya değişiklik yapmam mümkün mü?

Tabi ki, bu kolay bir işlemdir. Rezervasyonu Yönet sayfasından rezervasyonunuzu iptal edebilme veya değiştirebilme hakkına sahipsiniz. Ancak Rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmadan önce tesisin iptal koşulunu kontrol etmeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz. İadesi mümkün olmayan odalar ve diğer özel fırsatlarda farklı iptal koşulları uygulanıyor olabilir. Odaya özel iptal bilgileri oda tipinin yanında gösterilmektedir.

3 - Tesis iletişim bilgilerine nereden ulaşabilirim?

Otelin telefon ve e-posta adresi dahil tüm bilgileri rezervasyon onayında, onay e-postasında ve rezervasyonlarım bölümünde belirtilmektedir.

4 - Rezervasyon No nedir ve ne işime yarayacaktır?

Rezervasyon NO, rezervasyon onayınızda bulunan harf ve rakamlardan oluşan bir koddur. Bu kod ile ile rezervasyon detaylarınızı görebilirsiniz. İptal ve değişiklik sekmesinden otel/tesisin iptal ve değişiklik koşulları doğrultusunda Rezervasyon No işlem yapabilirsiniz.

5 - Çocuklar için odaya ilave yatak/ bebek karyolası getirilmesi mümkün mü?

Evet, mümkündür. Rezervasyonunuz esnasında çocuğunuzla ilgili bilgileri girmişseniz tesis ilave yatak veya bebek karyolası temin eder. Rezervasyon esnasında bilgileri doğru girilen tüm çocuklarınız fiyatlara dahildir.

6 - Kredi kartsız rezervasyon yapabilir miyim?

Tesislerin hemen hemen tamamında, aynı gün girişli son dakika rezervasyonlarınız için, kredi kartına gerek yoktur. İleri tarihli rezervasyonlarınız için otelde ödemeli bir konaklama seçmiş olmanız dahilinde, rezervasyonun teminatı için kredi kartı gereklidir. Ancak birçok otelde kredi kartı yerine, banka havalesi ile de rezervasyonu garantilemek mümkündür.

7 - Fiyata neler dahil?

Oda tipinin yanında belirtilen pansiyon durumuna göre tüm konuklar ve seçilen gece kadar oda ücreti fiyata dahildir. Fiyatlarımıza KDV ve diğer vergiler de dahildir.

8 - Teminatsız rezervasyon da çıkan iptal cezası nedir?

Genel iptal koşulları ödeme tipinden bağımsız oluşturulur, bu neden ile rezervasyon teminatsız olsa da sistem genel iptal şartını gösterir. Müşteri rezervasyonunu teminatsız gerçekleştirse de iptal koşulları geçerlidir ama herhangi bir teminat vermediği için karşı taraf iptal cezası uygulayamayabilir.

9 - Otelde ödeme yapacağım zaman taksit imkanı sunarlar mı?

Otelin taksit opsiyonu var ise otel detay ve rezervasyon aşamalarında bu bilgiyi sizlere veririz ve misafir ödeme tipini buna göre seçip, ödemeyi otelde taksitli yapabilir.